Kombimax – Thermomax Enerji Sıvısı

Kombimax Enerji Sıvısı Nerelerde Kullanılır ?

Chiller (Sogutma) sistemlerinde
Kapalı devre ısıtma sistemlerinde
Güneş Enerjisi sistemlerinde
Kombi eşanjör sistemlerinde
Her Türlü Sıcak su sistemlerinde kullanılır.

Kombimax Enerji Sıvısı Ne İşe Yarar ? Faydaları Nelerdir ?

Kombimax enerji sıvısı içerdiği formül sayesinde taşlaşma, korozyon, kireçlenme gibi oluşacak tabakaları engeller ve az enerjiyle daha yüksek ısılara kolayca ulaşabilir.
Kombimax enerji sıvısı sistemdeki ağır metal artıklarını sistemden atar ve sistemde oluşacak olan taşlaşma, kireçlenme ve korozyon gibi zararlı maddelerin oluşumunu engeller.5 yıl süre ile koruma sağlar.
Kombimax enerji sıvısının donma direnci uygulamanın üstünden yıllar geçse de değişmez aynı etkiyi verir.
Kombimax enerji sıvısı sayesinde borularda çatlama, sertleşme, kırılma ya da patlamalar meydana gelmez; çünkü donma noktasına geldikçe ayrışma olmaz.
Kombimax enerji sıvısı sistemde bulunan ağır metallerin korozyon oluşumunu engelleyerek cihazınızın ömrünü uzatır yüksek meblalı bakım maliyetlerinden kurtarır.
Buharlaşma neticesinde oluşan su kaybını önlemek için sisteme su ilave ettiğinizde kombimax enerji sıvısının etkisi azalmaz sürekli tesisatınızı koruma içinde tutar.
Tesisatınızdaki sadece metal aksama değil aynı zamanda plastik boru, conta gibi malzemelere de zarar vermez ve koruma sağlar.
Kombimax enerji sıvısı suyun ısıtılması için kullanılacak olan enerjiden daha az bir enerji ile istenilen seviyeye kısa sürede gelir bu da hem size hem de ülke ekonomisine katkı sağlar.
Legionella bakterisi oluşumunu engeller.

Ülkemizde sıcaklık farkları çok farklı olduğundan dolayı oluşan küf, mantar, yosunlaşmalar ya da mikroorganizmaların oluşumunu engeller ve sağlık açısından fayda sağlar.
Kapalı devre sıcak su sistemlerinde tam verimle çalışır ve normal harcamasından daha az yakıt harcar.

Uyarı!!!
Ülkemizde sogutma ve güneş enerji sistemlerinde kullanılan antifiriz sisteme aşırı zarar vermektedir.Bu normal suyun verebileceği zarardan çok daha fazladır.
Antifiriz kullanılan sogutma ve güneş enerji sistemlerinde, enerji sıvısı adı altında sistemi git gide tıkar, sistemin metal aksamını aşındırır.
Gözenekleri dolan ve aşınan sisteminiz ilerki zamanlarda hiç çalışmamaya ya da büyük problemlere yol açarak hem zaman hem de yüksek maddi zararlara sebep olacaktır.
Ürünlerimizin asidik özelliği yoktur.Dolayısı ile sisteminize zarar vermez.

Kombimax Enerji Sıvısı Kullanım Şekli :

Kombimax enerji sıvısı solar enerji, güneş enerji sistemlerinde, chiller sogutma ve benzeri uygulama alanlarında su ile seyreltilerek kullanılır.Karışım içindeki Kombimax enerji sıvısı oranı %25 olmalıdır.
Kombimax enerji sıvısını kullanırken sistemin için mevcut pas, kir, kireç, tortu ve benzeri zararlı maddeler var ise önce onların arıtılması giderilmesi daha sonra yapılan karışımın sisteme ilave edilmesi gereken.Enerji sıvısı bu işlemlerin hepsini yapmaya yeterli formüle sahiptir.
-Bir Bidon Kombimax 25 kg.’dan oluşmaktadır.